Kloubové plošiny Inreka dosáhnou kamkoliv

Ne vždy se práce vykonává na zemi, tedy pevně nohama na podlaze. Mnohdy je potřeba se zvednout, a to pomocí žebříku nebo zdvihací plošiny. Žebříky dnes každý zná, ale plošiny prošly výrazným vývojem, proto je vhodné se jim věnovat. Rozhodl jsem se v tomto článku zmínit jednotlivé typy a způsob, jak postupovat při výběru plošiny pro práci.

Kloubové plošiny

Zdvihací plošiny jejich výhody a jednotlivé druhy

Plošina není nijak složité zařízení, jedná se o kombinaci mechanických převodů a elektricko-hydraulického systému. který je velmi snadný na údržbu i ovládání. Většinou je vybavena pracovním košem nebo zábradlím, ze kterého ji je možno ovládat a bezpečně pracovat. Výhoda plošin spočívá v jejich vysoké spolehlivosti a bezpečnosti, pracovníkům umožňuje dosáhnout na místa, kde by to bylo pomocí standardních prostředků velmi nebezpečné. Na trhu najdete plošiny, které jsou vybaveny hydraulickým ramenem, umocňující jak horizontální, tak i vertikální pohyb, což výrazně zvyšuje praktičnost. Dále bývají plošiny vybaveny zdrojem elektrické energie pro připojení dalšího nářadí nutného pro práci.

 1. Kloubové plošiny
 2. Teleskopické plošiny
 3. Kloubovo-teleskopické plošiny
 4. Ramenové plošiny
 5. Speciální plošiny
 6. Vyrovnávací můstky
 7. Přívěsové plošiny
 8. Nůžkové plošiny
 9. Sloupové plošiny

Každodenní nasazení pracovních plošin a jejich výběr

Pracovní zdvihací plošiny jsou vždy konstruovány pro danou činnost a prostředí, kde budou pracovat. Proto je nutné při konfigurování na to myslet. Výrobce sice vyrobí základní model plošiny, ten je poté dále modifikován pro konkrétní zákazníky a pracovní nasazení. Při výběru plošiny je proto nutné pamatovat na výše zmíněné řádky a v poptávce vždy uvést:

 • Činnost, kterou bude vykonávat.
 • Prostředí, kde se bude pohybovat.
 • Výšku, ve které se bude pracovat.

Kloubové plošiny

Základní technické parametry plošin

 • Nosnost a rozměry koše,
 • Pracovní výška,
 • Boční dosah,
 • Čas zdvihu,
 • Celková hmotnost plošiny,
 • Rozměry plošiny.

Chcete-li při výběru zdvihací plošiny vsadit na jistotu, kontaktujte společnost INREKA plošiny s.r.o.. Jedná se o ověřeného českého výrobce plošin, s rozsáhlou klientelou, mnohaletou historií a servisem.

 

Štítky: Kloubové plošiny , vysokozdvižné plošiny hydraulické plošiny výsuvné plošiny inreka inreka plošiny

© 2017, Profi kutil s.r.o.
Fakturační adresa Wurmova 562/9, 779 00 Olomouc