Správné dávkování Guarany je důležité

Potřebujete povzbudit k lepším výkonům? Zkuste užívat dřevitou rostlinu, patřící do čeledi mýdelnikovitých a někdy pojmenovanou jako Kurura nápojná! Dále vás již napínat nebudu, jedná se o Guaranu. Tu je možné sehnat jako extrakt, celá semena nebo guarana tablety.

guarana tablety

Historie

Gurana není ničím novým a převratným, ba naopak je to již dlouhá léta stará rostlina. Používala se stejně jako dnes jako lék nebo prostředek na povzbuzení organismu. povzbuzovadlo. Někdy se také tradovalo, že v semenech je nadpozemská síla, až božská. Mnohým botanikům to nedalo a pátrali po účinné látce a roku 1700 se to von Martiusovi povedlo. Dokázala izolovat bílou krystalickou látku, nazvanou jako kterou guaranin. Dnes spíše označován jako kofein.

Složení a účinky Guarany

Kromě samotného kofeinu, kterého je v rostlině asi 7 % stojí za zázraky i teobromin a teofylin. Společně tyto látky stimulují centrální nervovou soustavu, urychluje metabolismus a urychlují srdeční činnost. Dále se guaraně připisují protizánětlivé účinky. Užívat byste ji měli tehdy, pokud máte sklony k depresím nebo migrénám.

Nežádoucí účinky Guarany

Chceme-li něco užívat, měli bychom se informovat i o vedlejších účincích. Jak se totiž říká, všeho moc škodí! Mnoho z popisovaných vedlejších účinků pochází z nevhodného dávkování. Již víme, že obsahuje značné množství kofeinu a ten dovede způsobit:

V extrémních případech může dojít také k zažívacím problémům, křečím či nutkání k močení. Při užívání se doporučuje dodržovat pitný režim, protože funguje obdobně jako káva. Tělo zbavuje vody.

guarana tablety

Nákup Guarany

Na trhu existuje několik variant, jak guaranu užívat, zde si uvedeme základní formy. Pokud nechcete naletět a koupit nekvalitní tablety či jinou formu, navštivte e-shop Exotic Herbs. Vybírat můžete z těchto forem:

  1. Celá semena – usušená semena s dlouhou trvanlivostí,
  2. Prášek ze semen – mletý prášek bez přídavných látek s původními účinky guarany,
  3. Extrakt v prášku – koncentrát se stejnými účinky jako prášek,
  4. Extrakt v kapslích – celulózové kapsle s přesnou dávkou guarany,
  5. Mixy – směs guarany s dalšími bylinami
  6. Tablety

 

© 2017, Profi kutil s.r.o.
Fakturační adresa Wurmova 562/9, 779 00 Olomouc