Bílé televizní stolky jsou nejprodávanější

Televizní stolek, nezbytný kus nábytku, který se nachází téměř v každém obývacím pokoji. S postupem doby se však jejich tvar měnil, stejným tempem jako televize. Dnes najdeme klasickou televizi jen v těch nejzapadlejších hospodách, kde je už vytlačily tenké LCD panely. Zůstává tedy otázka, potřebujeme stále televizní stolky nebo je nahradily držáky na stěnu?

televizní stolky

V tomto článku budeme postupovat tak, že sice máte ultra tenkou televizi, ale z nějakého důvodu ji prostě nechcete na zeď, proto chcete vybrat nový stolek pod televizi. Jelikož se jedná o kus nábytku, na který koukáte každý den hodiny, měl by být vhodně umístěn, ale také ladit s ostatním nábytkem. A to jak po stránce designu, tak i barvy nebo dekoru. Mnohé z kvalitnějších stolků řeší i vedení kabelů, proto se vám nestane, že byste za televizí viděli nehezká klubka zamotaných drátů do sebe. Dále je součástí polička, kde můžete umístit Playstation či domácí kino.

Jak postupovat při výběru?

Než půjdete do obchodu pro nový stolek, je dobré vědět, jak velký televizor máte. Máte-li moderní televizi, zajímá vás čistě šířka, protože obecně platí, že TV stolek by měl být totožný s šířkou televize. Jedná čistě o bezpečnostní prvek, protože se nestane, že by se televize převrhla vlivem nestabilní základny.

Dalším parametrem televizního stolku je jeho výška, která ovlivňuje celkové pohodlí při sledování televize. Ideální výškou je tedy vzdálenost asi v úrovni očí, protože je to ta nejkomfortnější poloha. V opačném případě by mohlo dojít k bolestem páteře, zad nebo hlavy. Pokud si nejste jisti, řiďte se výškou sedací soupravy, která by měla být shodná se stolkem.

televizní stolky

Stejně jako v případě komod či konferenčních stolů máte na výběr velké množství materiálů a barev. Moderní televizi prostě sluší moderní stolek, proto lze sehnat například televizní stolek bílý doplněný o skleněnou desku. Další variantou je provedení například z lamina s ABS hranou nebo masivu. Dřevo se nejčastěji doplňuje o hliníkové lišty, které působí honosněji a moderně.

 

© 2017, Profi kutil s.r.o.
Fakturační adresa Wurmova 562/9, 779 00 Olomouc