Bazén nebo vířivka?

Léto klepe na dveře a přemýšlíte a vy stále častěji přemýšlíte nad stavbou bazénu? Jenomže bazén je značná investice s potřebou stále péče. Přímým konkurentem bazénu jsou vířivku nebo speciální swim spa. V tomto článku se zaměříme čistě na vířivky a jen okrajově na swim spa.

Proč vířivku?

Vířivka je místem pro takzvanou hydroterapii. Vztlak a proudění vody způsobují:

  • Snížení krevního tlaku,
  • Zlepšení kožního tonusu,
  • Uvolnění svalů,
  • Odbourávají stres.

Během let se vířivky dostaly až do našich domácností, dříve jsme za nimi museli jezdit do lázní. Vířivka by měla být umístěna na takovém místě, které vás uklidňuje, je vám tam příjemně a lze jej snadno vytopit. Tyto tři aspekty jsou totiž důležité, aby vířivka splnila svůj účel.

Údržba není problém

Tento faktor mnohdy rozhodne v neprospěch pořízení bazénu nebo vířivky. Zejména první týdny a měsíce jsou náročně, než se vše "vychytá". Výhodou vířivek je schopnost "samočištění", protože voda se čistí sama, čemuž pomáhá systém tzv. ozonizace.

Vířivka vs. Swim spa

Vířivka je centrálně ovládaná koupací vana, vybavená vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a vody pod tlakem, trysky se nacházejí na dně a po bocích vany. Primárním účelem této vany je poskytování masáží a celkové relaxaci organismu. Existují dva základní typy, v jedné můžeme sedět v druhé i ležet.

Naopak Swim spa je kombinace klasické vířivky, popsané výše a plaveckého bazénu. Pro koho je určena Swim spa? Jednoduše pro všechny, kteří mají rádi teplou vodu, bubliny a plavání. Plávání je umožněno silným protiproudem, který si můžete nastavit. Takže není třeba se obávat utonutí. Vana je vyrobena z pevného akrylátu, což zaručuje vysokou výdrž a pevnost.

Co je levnější?

Bazén je v porovnání s vířivkou bezesporu nákladnějším řešením, proto je cena faktorem, který celou investici ovlivňuje. Opravdu kvalitní bazén stojí v základním provedením kolem 150.000,-. Naopak kvalitní vířivka se pohybuje kolem 100.000,-.

Pro nejisté jedince je vhodné si jak bazén, tak vířivku, případně swim spa vyzkoušet na vlastní kůži. Společnost Hydropool vám tuto příležitost dává a v prodejně můžete začít skvělý pocit na vlastní kůži a rovnou se tak můžete rozhodnout. Hydropool vířivky a swim spa lze charakterizovat jako moderní, úsporné a tiché!

 

 

© 2017, Profi kutil s.r.o.
Fakturační adresa Wurmova 562/9, 779 00 Olomouc