Tipy jak zastřešit bazén

Máte bazén, chcete se v něm koupat i za horšího počasí? Nebaví vás neustálé vysávání napadaných nečistot? Řešení je jednoduché, zastřešte svůj bazén! Nejčastějším typem zastřešení je lexan, ten je však nutné uchytit pomocí hliníkových profilů na polykarbonát.

hliníkové profily na polykarbonát

Teplejší voda díky zastřešení

Pro bazénové zastřešovací systémy lze použít dva základní typy desek, buďto komůrkový polykarbonát či plné desky. Velkým důvodem, který vede mnoho lidí k zakrytí je fakt, že výplň dokáže teplotu vody v bazénu značně zvýšit. Vlivem implementace speciální tepelné vrsty lexanu je docíleno výrazného tepelně izolačního efektu, který propouští světlo ale teplo ven nikoliv.

Odolné polykarbonátové výplně

Komůrkový polykarbonát je materiál vyznačující se svou vysokou odolností, bezpečností a také životností. Desky jsou kromě tepelně izolace vybaveny také UV filtrem, který chrání strukturu materiálu. Ten poté nekřehne a po dlouhou dobu si zachovává své výborné vlastnosti. Při výběr udejte pozor na levnější desky, které disponují filtrem pouze z jedné strany! Při nesprávné montáži může dojít k brzkému znehodnocení. Doporučení zní: "Vždy si připlaťte za oboustranný UV filtr, odpadne vám mnoho starostí. U filtru ještě chvíli zůstaneme. Tato vrstva je zatavená do samotné desky, nemusíme se tedy obávat, že ji déšť nebo mycí prostředky časem rozpustí nebo odřou.

Bojíte se letních bouřek a krupobití? Nemusíte! Polykarbonátové desky jsou velmi odolné, dokonce by se dalo říci, že i nerozbitné. Mnoho výrobců na své výrobky deklaruje záruku až 10 let na rozbití právě vlivem krup. Stejně tak se nemusíte bát, že by dokázalo dítě tento kryt rozbít, pokud do něj narazí hračkou nebo na jinak.

hliníkové profily na polykarbonát

Pro bazény raději NO DROP

Jedná se o speciální úpravu povrchu polykarbonátové desky, která zabraňuje tvorbě kapek vody. Deska s touto funkcí se sice orosí, ale namísto kapek vznikne souvislá vrstva vody, která se následně lépe odpaří. Stejně tak dojde i k lepší propustnosti světla do bazénu. Skvr po odpaření se také bát nemusíte, žádné totiž nevznikají.

© 2017, Profi kutil s.r.o.
Fakturační adresa Wurmova 562/9, 779 00 Olomouc